З Ханукою!

Ханука – це єврейське свято вогнів, які запалюють на честь дива, що відбулося під час освячення Храму після перемоги Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха у 164 році до нашої ери. Коли переможці зайшли  до Храму, то знайшли лише один глечик, запечатаний печаткою первосвященика чистої олії для світильника, якого могло вистачити лише на один день. Але масло горіло у храмових світильниках вісім днів, доки не було виготовлено нову олію.

Свято розпочинається 25-го числа єврейського місяця кислева і триває вісім днів (у 2022 році відзначається починаючи з вечора неділі 18 грудня по вечір понеділка 26 грудня). Протягом усіх восьми днів Хануки прийнято запалювати свічки в ханукії на згадку про диво. Ханукія — світильник, який запалюють у Хануку протягом 8 днів, а 9-а свічка — шамаш, робоча, від неї запалюють інші свічки.

Першого святкового вечора запалюють один світильник, другого — два і так далі, а вже восьмого вечора запалюють вісім світильників. У перший день запалюють крайній правий світильник. У другий день до нього додають один світильник зліва і починають запалювати з нього (тобто запалюють зліва направо), і так щодня, додаючи по світильнику зліва. Цей порядок встановлено, щоб нагадати, що кожен новий світильник важливіший за попередній, бо нагадує про диво, що ставало все більш явним і значнішим з кожним днем.

Вітаємо зі Святом Вогнів, з Ханукою! Нехай в це світле свято ханукія горить в кожному будинку і нехай ця ніч принесе світло і радість в кожну сім’ю. Вдалого свята, гарного частування, святкування в колі сім’ї.

Нехай же щастя та мир буде з нами і сьогодні, і завжди!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *