Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня християни східного обряду святкують Введення до храму Пресвятої Богородиці Діви Марії.

Батьки Діви Марії довго не мали дітей. Подружжя було в розпачі й дало обітницю присвятити народжену дитину служінню Богу. І народилася в них донечка Марія. Коли дівчині виповнилося три роки, її одягли в найкращий одяг і привели до Єрусалимського храму. У Храмі Марію зустрів первосвященик Захарія. Згідно «Євангелія Псевдо-Матфія»: … коли Марія була поставлена ​​перед храмом Господа, Вона піднялася бігом на п’ятнадцять ступенів не обертаючись назад і не кличучи батьків своїх, як це зазвичай роблять діти. Це викликало великий подив в усіх присутніх. Потім, первосвященик, ввів Діву Марію у «Святая святих» (місце в храмі, де зберігалися скрижалі Заповідей Бога), куди з усіх людей тільки один раз на рік заходив первосвященик з очисною жертовною кров’ю. Всі присутні в храмі дивувалися незвичайній події. За різними джерелами, в Храмі Марія перебувала до 12-14 років. Потім Вона була заручена з Йосипом. У церковному переказі збереглися відомості, що під час перебування Богородиці у Єрусалимському храмі вона виховувалася у товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалася рукоділлям, постійно молилася і зростала в любові до Бога.

У це велике свято віряни зранку відвідують церкву. В цей день прийнято молитися про Боже благословення для дітей. Бездітні пари моляться про дарування їм нащадків. Вагітні жінки просять Богородицю про здорові та легкі пологи. На Введення можна звертатися до Божої Матері з будь-якими благими проханнями.

За народними прикметами, хто на Введення першим повернеться в будинок — той і визначить долю, що буде панувати в оселі: як зайде молодий хлопець, то буде достаток; якщо завітає старий чи з дурним характером — то чекай лиха, а якщо стара жінка прийде – зовсім буде скрута.

У цей день забороняється прати, копати, займатися роботою, пов’язаною з тертям і биттям, прибирати в будинку. Як і в інші церковні свята не можна лихословити, лаятися, обговорювати інших, а також краще не давати в борг. Можна ходити у гості або запрошувати близьких людей до себе в дім. Із дня Введення і аж до Благовіщення (7 квітня) — не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває і набирається сил.

Це велике церковне свято припадає на Різдвяний піст, тому людям, які дотримуються посту, 4 грудня можна вживати рибу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *