До 115-річчя Астрід Лінгрен

Дитяча письменниця А́стрід А́нна Емі́лія Лі́ндґрен  народилася 14 листопада 1907 року в південній Швеції у родині Самуеля Авґуста і Ганни Ерікссон.

Вона  мала веселу вдачу, багату уяву, хист до жартів та цікавих оповідей, а коли стала матір’ю, то вигадувала різні  розповіді  для своїх дітей.

1941 року Астрід записала повість, яку розповідала своїй доньці, коли та хворіла, а через три роки подала її до одного з найбільших шведських видавництв. Там повість відхилили. Того ж року інше видавництво оголосило конкурс на найкращу книжку для дітей. Астрід Ліндґрен написала повість «У Бріт-Марі легшає на серці», подала рукопис на той конкурс, і він отримав другу премію. Так у шведській літературі з’явилося нове ім’я — Астрід Ліндґрен.

Через рік те саме видавництво знов оголосило конкурс, і Астрід Ліндґрен подала на нього відхилений рукопис. Він отримав першу премію. Це була «Пеппі Довга панчоха». Книжку видали, і вона мала великий успіх — на сьогодні її перекладено понад шістдесятьма мовами світу, серед них і українською.

Астрід Ліндґрен створила за своє життя понад сорок повістей і стільки ж так званих «Книжок-малюнків».

Твори письменниці перекладені більш ніж 85 мовами та видані більше ніж у 100 країнах. Сьогодні вона найбільш відома завдяки своїм творам про «Карлсона, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоху».

За свою творчість авторка була неодноразово відзначена рядом премій, зокрема її благодійницька робота була відзначена Премією миру німецької книготоргівлі за 1978 рік.

Астрід є також лауреатом Ордену усмішки.

У 1967 році на честь Астрід Ліндґрен засновано «Премію Астрід Ліндґрен», а в 2002 році — «Меморіальну премію Астрід Ліндґрен».

         До 115-річчя від дня народження дитячої письменниці  Підгороднянська бібліотека-філія (бібліотекар Н.Волянська) презентує книжковий калейдоскоп “ Казка + пригода = читаю з насолодою”. Юні користувачі бібліотеки із задоволенням читають твори Астрід Ліндгрен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *