Віч-на-віч з письменником. Астрід Лінгрен

Чи бажаєте зануритися в світ пригод та кумедних витівок? Познайомитися з сміливою пустункою Пеппі чи найкращим у світі літуном Карлсоном, що живе на даху, непосидьком Емілем, про нескінченні витівки якого знає вся земна куля? Цих веселих героїв для Вас вигадала шведська письменниця Астрід Ліндґрен.

         Цього року, 14 листопада, виповнюється 115 років з дня народження всесвітньо відомої письменниці Астрід Ліндґрен!  Ще з дитинства Астрід мала багату уяву та хист до жарту і цікавих оповідей та вражала вчителів у школі своїми яскравими творами. Вона ніколи не мріяла писати для дітей. Дівчинка вважала, що бути письменником це дуже відповідально і в роботі за письмовим столом зовсім себе не уявляла.

Але доля розпорядилась інакше. Свою першу велику казку – «Пеппі Довгапанчоха», Астрід Ліндґрен написала в подарунок доньці Карін в 1944 році. Коли Карін виповнилося  сім років вона тяжко захворіла і пролежала в ліжку кілька місяців. Щовечора дівчинка просила у мами що-небудь їй розповісти. «Одного разу, коли я не знала, про що розповідати, вона зробила замовлення – про Пеппі-Довгапанчоха. Я не запитала, хто це, і почала розповідати неймовірні історії, які відповідали б дивному імені дівчинки», – згадує Ліндґрен. Отак народилася ця історія, а згодом, наче й забулася. Та якось узимку Астрід зламала ногу. Щоб відволіктися, почала пригадувати й записувати пригоди Пеппі, які розповідала доньці. Потім передрукувала їх і надіслала до видавництва. З того часу вона почала писати книжку за книжкою…

Сьогодні твори Астрід Ліндґрен читають діти всього світу, вони видані у 100 країнах накладом більш ніж 145 мільйонів примірників. Ця неймовірна жінка подарувала дітям дивовижні історії, де чарівне народжується з гри, з вигадки самої дитини. Кожна її книжка – цілий світ, сповнений фантазії і любові.

До цієї ювілейної дати, на абонементі сектора обслуговування дітей Первомайської публічної бібліотеки (бібліотекар К.Кравченко), на виставці-портреті «Віч-на-віч з письменником» представлено найяскравіші примірники творів письменниці.

Читайте книги Астрід Ліндґрен! Вони подарують Вам незабутні хвилини радості, світла, тепла та задоволення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *