Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці – важливе християнське свято, присвячене Богоматері та її заступництву для всіх віруючих.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Царгород (Константинополь), намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.

Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

У цю дату можна відвідати богослужіння або помолитися Божій Матері вдома.

Саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по своїх хуторах та зимівниках. На Січі залишалася тільки стала залога із січовиків, які нічого, крім власної зброї, не мали, та інших козаків, що за різними причинами залишалися у своїх куренях. А оскільки в ті часи основним календарем були церковні свята — то і маємо козацьке свято на Покрову.

У цей День не можна прати, прибирати, копати, також не може робити шиття, тобто голку брати. Заборонено лаятись, сваритися.Також заборонено вживати алкоголь. Не потрібно позичати гроші, брати у борг. На Покрову заведено накривати стіл і влаштовувати посиденьки. На святковий стіл ставлять млинці, короваї, пиріжки з калиною. У цей день існує традиція спалювати старий непотрібний одяг, щоб прогнати нещастя і хвороби.

Зі святом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *