Challenge «Про рідне місто поетичними рядками». Ч2

На три держави
півень тут співав…
Одна на всіх 
лунала його пісня,
стікало Бугом, 
часом і водою,
щоб згодом
об’єднати береги
в одну державу
                  (Олекса Різниченко)

Сучасний Первомайськ виник у результаті об’єднання трьох давніших за нього населених пунктів: Ольвіополя (Орлика), Богополя і Голти. У назвах цих населених пунктів відбито їхню складну історію.

   У 1676 році, козаки під орудою Степана Підстрельного збудували укріплення, яке дістало назву Орлик – від місцевого урочища Татар-Орель. Воно мало форму правильного восьмикутника, оточеного насипними валами . Поруч виникла козацька слобода.

   У 1750 році була укріплена козацька застава на лівому березі Бугу, з 1762 року – ханська слобода, заснована і залюднена запорозькими козаками. Назва її походить від тюркського олта – «низина». Саме запорожцями і селянами-втікачами були поставлені перші хати, з яких виросло село Голта.

У 1750 році на лівому березі Південного Бугу, де проходив кордон з Туреччиною, землевласником Франциском Потоцьким біля переправи було засновано містечко. Для охорони його збудували укріплення і карантинну заставу. Це був Богопіль, який поклав початок третій частині сучасного Первомайська.

З днем народження, рідне місто.

   Читачі бібліотеки-філії №2  вітають своє рідне місто з святом, декламуючи поезію письменників-краян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *