Марії Магдалини

У четвер 4 серпня християни східного обряду й християни західного обряду вшановують пам’ять Святої Марії Магдалини (Марія народилася у галілейському місті Магдала).

У Новому Завіті про неї згадується:

Вона була зцілена Ісусом Христом від одержимості сім’ю бісами (Лк. 8: 2; Мк. 16: 9). Потім стала слідувати за Христом, служачи йому і ділячись своїм надбанням (Мк. 15: 40-41, Лк. 8: 3). Потім була присутня на Голгофі при розп’ятті  Ісуса (Мф. 27:56 та ін.), після чого була свідком його поховання (Мф. 27:61 та ін.). Також стала однією з жінок-мироносиць, яких ангел сповістив про Воскресіння (Мф. 28: 1; Мк. 16: 1-8). Вона перша побачила воскреслого Ісуса, спочатку прийняла його за садівника, але впізнавши, кинулася до нього доторкнутися. Христос не дозволив їй це (Не торкайся до Мене), але зате доручив сповістити апостолам про своє воскресіння (Євангеліє від Іоана 20: 11-18).

Святу Марію Магдалину заведено вважати покровителькою проповідників, учителів, соціальних працівників і перукарів. До Марії звертаються, щоб вона дарувала людям віру, смиренність, сміливість, допомогла у важкі часи, а також зцілила від бісів і від блудних пристрастей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *