Вознесіння Господнє!

2 червня  2022 року християни східного обряду відзначають Вознесіння Хрестове. Як розповідається в Євангелії, після воскресіння Ісус Христос не один раз з’являвся своїм учням, зміцнюючи їх віру і готуючи до зішестя на них Святого Духа.

Згідно з біблійськими оповіданнями, після того, як Ісус Христос воскрес, він 40 днів здійснював проповіді, після чого покинув світ людей на очах своїх учнів і пообіцяв повернутися у переддень «кінця світу»:  Ісус постав перед апостолами у Єрусалимі на горі Елеон. Він благословив їх і – вознісся на небо.

Після Вознесіння, учні Ісуса Христа почали журитися, що вже ніколи не побачать Спасителя. Але до них з’явилися два янгола і сповістили, що колись він повернеться на Землю, щоб судити живих і мертвих.

У всіх храмах в цей день проводяться урочисті богослужіння, тому віруючі намагаються відвідати церкву та приділити час молитві. У свято Вознесіння Господнього не можна сваритися, лаятися, провокувати і вступати в конфлікти, грубити. Християни  вірять, що в цей день Господь ходить серед людей і добре чує їхні прохання. Вознесіння прийнято проводити в  колі своєї родини. Вознесіння вважається завершенням великоднього циклу свят у християнстві.

Краще в цей день відмовитися від важкої фізичної роботи, а також не варто працювати на городі чи займатися ремонтом. У народі вірили, що в це свято не можна голосно кричати, розкидати на вулиці сміття і плювати на землю бо можна випадково влучити в Христа, який проводить свій останній день з людьми. Також, в Свято не можна нічого різати і стригти. Не рекомендується в цей день вінчатися та влаштовувати церемонію одруження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *