Скорботний 33-й: біль душі і пам’ять серця

Вже понад вісім десятиліть не залишає байдужими свідомих людей – тема штучного голоду в Україні початку тридцятих років XX століття. Ця трагедія спричинена суцільною колективізацією, людиноненависницькою політикою сталінських часів, сумнозвісними хлібозаготівлями.

Не було ані війни, ані стихійного лиха, ані пошесті. А була тільки зла воля одних людей проти інших. Як сталося, без стихії, без засухи, без війни, в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей? Що це було? Це був геноцид. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.

До цієї скорботної дати на абонементі сектору обслуговування дітей Первомайської публічної бібліотеки презентовано виставку-айстопер  «Скорботний 33-й: біль душі і пам’ять серця». На цій виставці зацікавлений користувач може підібрати для себе книгу саме на свій смак. Тому що на ній предсталено матеріал різного жанру, як історичне висвітлення подій тих років, так і їх опис в художньому стилі.

         Айстопером на виставці слугує композиція, в якій будяк символізує відношення влади до людей, колоски нагадують про злощасний закон п’яти колосків, а свічка запалена за душі всіх тих хто загинув від того геноциду.

                                                                  Бібліотекар К.Кравченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *