Щороку 9 листопада українська спільнота відзначає День української писемності та мови.

Щороку 9 листопада українська спільнота відзначає День української писемності та мови.

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року. А день вибрано не випадково. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова. Зокрема, його перу належать такі відомі роботи: “Повість врем’янних літ”, “Житіє святих князів Бориса і Гліба”, “Житіє Феодосія Печерського”.

Цікаві факти про українську мову:

  • Найбільш перекладений літературний твір – “Заповіт” Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово “вороги” – “вороженьки”.
  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера “п”; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера “ф” – найменш уживана.
  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
  • Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються.
  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня “Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?”

До цієї дати в Первомайській публічній бібліотеці (сектор обслуговування дітей) презентовано мовну скарбничку «Мова – державна перлина, нею завжди дорожіть». Користувачі бібліотеки запрошуються до більш детального вивчення рідної мови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *