Хелловін

На передодні Дня всіх святих є традиція (особливо у США, Великобританії, Ірландії) святкувати Хелловін (з англ. Halloween)

Слово «Хелловін» вперше згадується у XVI столітті як шотландське скорочення англійської фрази All-Hallows-Even (з англ. — «Вечір усіх святих», even — скорочення від evening («вечір»); шотландською читається як «хеллувін») . Наступного дня після католицького Дня всіх святих (2 листопада) святкується День усіх покійних. Одним із найзнаменитіших атрибутів є гарбузовий ліхтарик, або світильник Джека. Вважалося, що подібний плід, залишений у День усіх святих біля будинку, відганятиме від нього злих духів та іншу нечисть.

Світильник Джека це душа, яку не прийняли ні в рай ні в пекло. За переказами дорогою додому п’яниця Джек зустрів Диявола, проте йому вдалося обвести його навколо пальця — він попросив нечистого залізти на дерево за фруктами, і як тільки той видерся на розлогу крону, Джек подряпав на стовбурі хрест, таким чином полонивши Диявола і виторгувавши собі привілеї. Провівши життя в пияцтві та гріху, Джек не зміг потрапити до раю після смерті. Згідно з домовленістю з Дияволом, він не міг потрапити і в пекло. Диявол лише кинув йому шматочок вугілля з пекельного полум’я. Тієї холодної ночі Джек поклав тліючий вуглик у порожню ріпу, щоб той не загас. З того часу він блукає по землі, ніяк не знайшовши собі місця.

Представники різних християнських конфесій по-різному ставляться до Хеллоуїна. Деякі парафії англіканської церкви підтримують свято, вважаючи його проведення частиною християнських традицій Дня всіх Святих. Деякі протестанти відзначають Хелловін на згадку про Реформацію, святкування якої відзначається того ж дня. Православна церква однозначно засуджує це свято, називаючи його поклонінням Дияволу, вшануванням Зла. Католицька церква відноситься більш спокійно, проте священики просять вірян не святкувати Хелловін. Мусульмани стверджують, що сама суть Хеллоуїна повністю суперечить ісламу: неможливо, щоб 364 дні на рік вклонятися Єдиному Богу, а один день пограти на тему містицизму. Треба зазначити, що Хелловін разом із Вальпургієвою ніччю є головними святами Сатанинської церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *