Клавдія Федорівна назавжди у наших серцях

Культура Первомайщини зазнала непоправної втрати — на 85 році життя пішла за межу вічності Прокопенко Клавдія Федорівна. Пішла з життя людина, котра заслуговує на найкращі слова поваги та шани, чий внесок у розвиток культури Первомайщини, важко переоцінити. Вона усе своє життя вирізнялася стійкістю характеру, принциповістю, силою духу та наполегливістю, була людиною виняткової порядності, чесності, повною творчих сил та енергії.

Клавдія Прокопенко народилася 20 вересня у далекому 1936 році у простій селянській родині на Одещині в с. Покровка. Творчий шлях розпочала ще в рідній школі. З дитинства активно приймала участь у  художній самодіяльності. Від бабусі Степаниди і матері Мотрони Михайлівни чула безліч легенд, балад, колядок і щедрівок. Від них же наслідувала й чарівний голос – сопрано. Після закінчення школи-семирічки — подалася  до Одеси: вступила до культурно-освітнього училища. По завершені навчання в училищі опинилася в мальовничому селі Лукашівка, що на Первомайщині. Юна і заповзята, вона, працюючи, продовжила навчання в Одеському університеті ім. Мєчникова. Отримавши диплом вчителя, почала викладати українську мову і літературу у Лукашівській середній школі.

Уроки літератури у молодої вчительки завжди проходили цікаво, а інколи лунали й пісні. Через деякий час стала організатором шкільного вокального ансамблю «Вербиченька», який завжди зустрічали оплесками на районних та обласних оглядах дитячої творчості. Кабінет української мови і літератури поступово перетворився на кімнату музей, де були зібрані ужиткові речі побуту українців.

Не полишала Клавдія Федорівна культурно-освітньої роботи . Брала активну участь у конкурсах української пісні. І цю любов до пісні пронесла через роки і десятиліття. За вагомий внесок у розвиток народної творчості нагороджена дипломами лауреата престижних радіо та телефестивалів «Золоті ключі» та «Сонячні кларнети». За творчу пошукову роботу і збереження народних традицій отримала почесне звання лауреата обласної премії імені Миколи Аркаса.

За часів її керівництва фольклорно-обрядовий колектив «Підгородняночка» підтвердив високе звання «народного» і став лауреатом обласного огляду фольклорних колективів. Клавдія Прокопенко очолювала колектив «Голтяни» коммунального закладу «Центр культури ім. Є. Зарницької», що у місті Первомайську. Разом з учасниками ансамблю активно представляли традиції і звичаї нашого народу. Щедрівки, колядки на Різдво» та «Трійця на Первомайщині», Спасівські свята та театралізована програма до покровительки хліборобів, козацтва та жіночої долі — Покрови Пресвятої Богородиці… Усе й не перелічиш.

Пісні у її виконанні «Понад садом», «Ой, над Бугом, над рікою», старовинні козацькі «Ой, вийшла я заміж у чужую оселю» , «Ой, розвивайся та сухий дубе» набували неповторної, особливої краси. Кравдія Федорівна залишила для майбутнього великий систематизований матеріал з автентичного пісенного та обрядового фольклору. Є автором двох збірок «Зійшла зоря» та «Родинне коло», де зібрано фольклорний, пісенний та обрядовий матеріал Первомайщини.

 У 2021 році за активну участь у громадському житті Первомайської міської територіальної громади, бездоганну працю та з нагоди відзначення 345-ї річниці міста Первомайська Прокопенко Клавдія Федорівна, як керівник фольклорно-обрядового колективу «Голтяни» у номінації «Культура, мистецтво, фізична культура і спорт», була занесена на Дошку пошани «Наша громада».

Управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради висловлює найщиріші співчуття з приводу передчасної смерті вчителя, митця та чудової людини, розділяє скорботу і біль усіх, хто знав і працював з Клавдією Федорівною. Світла пам’ять про Клавдію Федорівну завжди буде жити серед рідних, друзів, товаришів, колег, батьків та учнів і залишиться назавжди у наших серцях.

Вічна пам’ять!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *