Суккот

Суккот (ивр. ‏סוכות) – Свято кущів у євреїв (куща, сукка – тимчасове житло по типу палатки чи шалаша ) – один з основних свят єврейського народу починається у 2021 році 21 вересня (15 числа місяця тишрей за єврейським календарем) і триває 7 днів до 27 вересня (21 тишрей). У цей день євреї живуть в покритих гілками тимчасових будівлях, званих сукка, які прийнято, у міру можливостей, прикрашати. Сукка нагадує іудеям про шалаші, в яких стародавні ізраїльтяни кочували протягом 40 років по пустелі після Виходу з рабства в Єгипті. Тут сім’ї влаштовують трапези, розважають гостей, відпочивають і навіть сплять. Сукка, що побудована поблизу синагоги, використовується чоловіками, які вивчають Тору, а також для трапез з кіддуш, обрядів обрізання та Викупу першого сина в сім’ї.

За переказами, у Сукот Всевишній судить не кожного окремо, а весь світ в цілому, вирішуючи, скільки дощу випаде в цьому році, скільки плодів принесуть дерева, яким буде урожай. У сьомий день Суккот остаточний вирок скріплюється печаткою, тому, в цей день, особливо важливі каяття і молитва.

Один з найважливіших законів Суккот –  це Міцва “чотирьох рослин”, коли поєднують разом Лулав – довгу нерозпущену гілку фінікової пальми, Етрог – цитрон, Адасса – гілочки пахучої мирти і Аравот – гілки скромної верби і вимовляють над ними особливе благословення. Символіка цієї заповіді пов’язана з поєднанням властивостей цих рослин: смаку і запаху. Смак символізує внутрішню гідність, придбане за рахунок вивчення мудрості Тори. Запах, який розповсюджується рослиною, символізує діяння людини: виконання Закону та допомогу ближнім.

Етрог. Як етрог поєднує приємний смак і чудовий аромат, так і серед народу Ізраїлю є люди, що глибоко вивчили Тору і виконують всі заповіді.

Лулав. Як фініки мають приємний смак, але позбавлені запаху, так і в народі Ізраїлю можна знайти тих, хто вивчає Тору,  але не здійснює при цьому добрих справ.

Адасса. Як мирта володіє чудовим ароматом, але не смаком, так і серед народу Ізраїлю є такі, хто творить добрі справи, але не вивчає Тору.

Аравот. Як верба позбавлена ​​смаку і запаху, так і серед євреїв є ті, хто не вивчає Тору і не робить добрих справ.

Таким чином, внутрішній зміст  Міцва – це об’єднання всіх євреїв, якими б вони не були.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *