Святковий калейдоскоп «Де Купало ночувало…», народознавча мандрівка «Сонце зрання вигравало на Івана» та інформаційна хвилинка «День Івана Купала»

Івана Купала – давньослов’янське народне свято, оповите містикою. Воно зазвичай святкується дуже весело, відповідно до древніх традицій і повір’їв.

Дата святкування Івана Купала є незмінною. У 2021 році, як і завжди, свято відзначається 7 липня. А точніше – в ніч на цю дату, адже гуляння розпочинаються ще ввечері 6 липня й тривають усю ніч. Це одне зі свят, що виникло  ще у часи язичництва. Після прийняття християнства на Русі воно не зникло, а видозмінилося і прижилося на ґрунті нової релігії. Оскільки змусити людей забути давні обряди церкві так і не вдалося, у народі язичницьке і християнське свята “з’єдналися” в одне – день Івана Купала.

У давнину люди вірили, що вода, рослини та вогонь  наповнювалися чудодійною силою і ставали цілющими. Тому обряди були пов’язані насамперед із річковою водою, вогнем і різнотрав’ям. Так, одним із обов’язкових звичаїв було масове купання у річках та озерах.

У святкову ніч також розводили багаття, яке підтримували до самого ранку. При цьому традиційно влаштовувалися ігрища, дівчата стрибали через вогонь.

В   бібліотеках  Первомайської громади організовані: святковий калейдоскоп  «Де Купало ночувало…»(бібліотекар Л.Уткіна),  народознавчу мандрівку «Сонце зрання вигравало на Івана» (працівниками читального залу та абонементу  С.Швець та І.Гоцько)  інформаційну хвилинку «День Івана Купала» (бібліотекар Л. Волох).Представлені матеріали висвітлили    історію, повір’я і традиції святкування та зацікавили користувачів бібліотек.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *