Шавуот!

Сьогодні, 17 травня,  іудеї відзначають важливе свято Шавуот, присвячене дару  євреям Тори (П’ятикнижжя).  У Талмуді вживається також назва Ацерет (завершальне свято), що виражає ідею про те, що день дарування Тори нерозривно пов’язаний із днем звільнення з рабства. Це одне з трьох свят іудаїзму, в яке прийнято здійснювати паломництво до Єрусалиму.

За іудейським віруванням, на горі Синай Всевишній через Моісея дарував євреям Тору і Десять заповідей. Слово “Шавуот” означає “тижні”, оскільки для визначення дати від Песах відраховують 7 тижнів.

Шавуот також називають “свято жнив”, “свято перших плодів”.

Ідея свята в тому, що людина повинна бути абсолютно вільною і фізично і духовно. Також в цей день відзначають початок сільськогосподарських робіт і перших жнив пшениці. Свято починають відзначати після заходу сонця (16 травня 2021 року) і появою першої зірки. З настанням цього часу встановлюється заборона на будь-яку роботу окрім приготування їжі.

В першу ніч свята іудеї не сплять і вивчають Тору. У синагогах читають уривки про дарування Тори і Десяти заповідей. В цей день до свята прикрашають будинки зеленню та квітами. На святковий стіл обов’язково кладуть молочні страви: млинці, сирники, пироги з сиром, вареники, твердий сир. Діти в цей день носять на голові вінки з весняних квітів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *