Еко репортаж «Серцем припадаю до рідного краю»

«Допомогти торкнутися природи серцем, щоб побачити в ній Творця і почати по Божому ставитись до оточуючого світу», – таке амбітне завдання поставили перед собою бібліотекарі читального залу Первомайської міської бібліотечної системи. Тому до дня Довкілля підготували Еко репортаж «Серцем припадаю до рідного краю».       Природа – це безпосереднє середовище проживання людини і не тільки, дуже важливо дбайливо до неї ставитися, передати її наступним поколінням. Таке завдання, як охорона навколишнього природного середовища, на сьогоднішній день, стоїть перед цілим людством.

Все частіше ми скаржимось на погане повітря, неякісну воду, бруд на дорогах, погіршення здоров’я, неякісні продукти, вирубку лісів… І якщо ми будемо продовжувати лише пасивно спостерігати, то подальше погіршення стану довкілля неминуче.

Кожен з нас може змінити свій спосіб життя, щоб допомогти природі. Почати можна з малого, поступово переходячи до більш серйозних кроків, і ви внесете свій внесоку в спільну справу– захисту навколишнього середовища. Зверніть увагу на свій будинок і повсякденні звички. Поділіться своїми знаннями з оточуючими. Ми можемо жити в злагоді з природою, і повинні захистити нашу планету – наш спільний дім.

Практичні поради на кожен день, як бути дружнім до довкілля:

Почніть з себе! Махатма Ганді сказав: «Якщо ти хочеш зміну в майбутньому – стань цією зміною в сьогоденні».

Використовуйте енергозберігаючі лампи. Вони споживають в 3-5 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.

Вимикайте на ніч комп’ютер, телевізори. Комп’ютери та деякі інші прилади (телевізори, hi-fi системи) споживають енергію навіть в сплячому режимі, тому вимикайте прилади повністю, коли вони не використовуються (виймайте вилку з розетки).

Сортуйте сміття. Окремо зібрані відходи – це не сміття, це вторинна сировина.

Ходіть за покупками з еко-торбами. Намагайтеся не брати пропоновані пластикові пакети в магазині, заведіть свою торбу з екологічних матеріалів і носіть її з собою.

Не використовуйте одноразове. Намагайтеся не купувати продукцію одноразового використання: посуд, серветки, станки для гоління, ручки, замість цього віддайте перевагу відповідним багаторазовим речам.

Позбавтеся від неекономічної техніки. При покупці звертайте увагу на економічність техніки (маркування А, А+, Energy Star), таким чином можна зменшити свій рахунок за електроенергію на 30%.

Приймайте душ замість ванни. Скоротіть час перебування в душі, уменшіть натиск, придбайте спеціальну економічну насадку з функцією повітряного душу (насичує потік води повітрям). Ремонтуйте протікаючі крани.

Встановіть водо лічильник. Встановивши квартирний водолічильник, ви заощадите на комунальні послуги і в той же час допоможете природі.

Правильно обирайте побутову хімію. Перед покупкою миючих засобів обов’язково зверніть увагу на їх склад, зазначений на упаковці та уважно прочитайте інструкцію.

Здавайте макулатуру. Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам жаль ліс, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття.

Обирайте корисне для себе та природи. Обирайте екологічно безпечні продукти, вирощені без застосування добрив і пестицидів.

Даруйте не потрібні речі. Віддавайте їх іншим людям, таким чином Ви даєте друге життя речам, які будуть приносити користь.

Частіше ходіть пішки. Піші прогулянки не завдають шкоди природі і приносять користь Вашому здоров’ю.

                                                     Бібліотекар ЦБС Антоніна Григоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *