Виставка розповідь «Безкінечні шляхи Всесвіту»

12 квітня в Україні відзначають Всесвітній день авіації й космосу. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 березня 1997 року.

Україна, як справжня космічна держава має чималу кількість видатних творців та теоретиків космонавтики. Її вчені багато зробили для розвитку світової космічної науки. Саме українські фахівці розвинули ідеї міжпланетних польотів, та проробляли теорію ракетної техніки.

Великий внесок в освоєння космічного простору зробили такі видатні вчені країни, як  С. Корольов, В. Челомей, М. Ягель, Ю. Кондратюк, В. Уткін.

Українські підприємства займали й продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне в Дніпрі. Саме на «Південному» розробляли космічні ракети разом із бойовими міжконтинентальними балістичними ракетами. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників землі.

Особливо славиться Україна своїми автоматизованими системами для запуску апаратів в космос. Відсутність необхідності в перебуванні людей під час підготовки носія до запуску отримує високу оцінку навіть серед провідних спеціалістів світових ракетобудівних корпорацій.

Донедавна Україна входила в топ-п’ятірку країн за кількістю космічних запусків, але нині, переважно через брак коштів, втрачає раніше завойовані позиції. Наразі пріоритетним напрямком української космонавтики є міжнародна співпраця, участь у реалізації міжнародних проектів.

На абонементі наукової міської центральної бібліотеки представлена

 виставка розповідь «Безкінечні шляхи Всесвіту».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *