
В читальному залі Первомайської міської бібліотечної системи підготовлена народознавча подорож «Ангели співають».
Весна зиму переборола Квітневий вітер теплою ходою Пустуючи, ступає по траві. По вінця переповнені водою Виблискують джерельця лугові. Дерева вже красуються в обнові, Купаються в серпанковій імлі. Сором’язливі котики вербові Голівками помахують землі. Квітує ряст, вже проліски розкрили Блакитні очі у весняний світ. А соловей витьохкує щосили, Стараючись поповнить родовід. Антоніна Григоренко
Благовіщення Пресвятої Богородиці припадає на 7 квітня. Воно присвячується Пресвятій Діві Марії. Саме цього дня за православним календарем, Богородиці явився архангел Гавриїл із благою звісткою про божественне втілення її майбутнього Сина – Ісуса Христа.
У народі одержало назву «третьої зустрічі весни». Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
Існує повір`я , що, навіть, птахи на Благовіщення не в’ють гнізда. З цього приводу існує багато легенд про зозуль. Вони,ніби, тому підкидають яйця в чужі гнізда, що «колись на Благовіщення вони вили гнізда і Бог відібрав у них пам’ять» тепер вони не вміють збудувати гніздо.
В цей день жінки, побачивши ластівку, брали землю в жменю і розсівали по городі: вважалося, що на тому місті зійде кріп.
А ще на Благовіщення виганяли котів з хати і відпускали собак з ланцюгів «щоб чули весну і самі про себе дбали».
Благовіщення символізує остаточний прихід весни. Це підтверджує і прислів’я: «На Благовіщення весна зиму переборола», а тому уважно стежили за погодою та вважали»:
– яка погода на Благовіщення, така і на Великдень;
– Благовіщення без ластівок – холодна весна;
– коли на Благовіщення дощ, то вродять гриби і жито, а коли мороз – огірки.
Вважалося, що, коли на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квітку первоцвіту – цьогоріч вийде заміж. Пролісок, що знайдуть на Благовіщення, віщує щастя. Якщо ж вмитися водою, в яку покласти цей пролісок – будеш вродливою.
