Благовіщення!

Щороку, 7 квітня, хрестияни східного обряду відзначають свято Благовіщення. Цей день відзначається рівно за 9 місяців до Різдва Христового. Згідно з біблійним переказом, саме в цей день Архангел Гавриїл приніс Діві Марії “благу звістку” – сповістив про майбутнє народження Сина Божого, який стане рятівником для всього роду людського. “Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!”, – з такими словами звернувся Архангел до Марії, сповістивши її про радісну новину. Марія дуже зніяковіла, адже вона була невинною. На що Гавриїл відповів їй: “Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього осінить Тебе, через те, що народиться Святе є Сином Божим”. Вважається, що з цього дня починається порятунок роду людського. Символом Благовіщення вважається біла лілія. В язичництві вона була символом родючості й любові, християнство додало цій квітці значення непорочності, чистоти і святості.

Свято Благовіщення випадає на середину Великого посту (він розпочався 15 березня і закінчиться 1 травня). Але в цей день посту дозволено їсти рибу і морепродукти. Велике свято прийнято провести з сім’єю, друзями, перебувати в радісному настрої і провести його з вдячністю. У день Благовіщення Пресвятої Богородиці в храмах проходять святкові служби, співаються радісні гімни. Важливо на свято робити добрі справи, подавати милостиню, не сваритися з рідними і близькими. Заборонено займатися важкою фізичною працею. Не можна шити і займатися будь-яким рукоділлям. Заборонено стригтися, фарбувати волосся. Саме про це свято кажуть: “Птах гнізда не в’є, дівчина коси не заплітає”. Не можна давати в борг нічого, навіть сіль – вважалося, що це принесе невдачу. Заборонено сперечатися, лаятися, обманювати, сердитися.

У народі примітили, що яка погода на Благовіщення, така буде погода на Великдень. Пішов дощ – будуть гриби і урожай зернових культур. Випав сніг – до неврожаю. Гроза в цей день – до теплого літнього днях і до великої кількості горіхів. Знайти пролісок в цей день незаміжній дівчини – восени вона вийде заміж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *