Вода – колиска життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот – рослин, тварин, бактерій і інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікальної речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.
Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. В цей день в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів.
До цього дня центральна міська бібліотека (абонемент) презентувала виставку роздум «В долі природи-наша доля).
Вода потрібна нам кожного дня – ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісними. Тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.2017
Вода є життєво важливим ресурсом, її запаси скорочуються і кожен може допомогти!
Для людини дуже важливо пити чисту воду – це одна з основних складових здоров’я, як і чисте повітря, здорова їжа і фізична активність.
Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж Планета може відновити і очистити.
За прогнозами вчених до 2025 року дві третини населення Землі відчуватимуть нестачу чистої води.
В Україні ми схильні думати, що брак питної води – проблема інших далеких країн. Але це не так. Хоча ми ще не відчуваємо цього щодня, тиск на наші прісноводні запаси і навколишнє середовище збільшується. До того ж, майже у всіх регіонах країни ми бачимо жахливе забруднення водойм, які забезпечують наші міста і села питною водою. Погане очищення і хлорування водопровідної води ставлять під загрозу наше здоров’я. Зміна клімату спричиняє додатковий тиск на наші водні запаси.
Можливі рішення проблеми:
Охорона цінних природних територій – створення заповідників – природні системи забезпечують природне очищення і збагачення води.
Відновлення річок і плавнів. Останні дуже важливі, адже вони діють як природний фільтр, допомагаючи очищенню водойм. Крім того, плавні є «дитсадками» для багатьох промислових видів риб та інших цінних видів тварин і рослин.
Гарне очищення стічної води в промисловості і в побуті (сучасні фільтри, забір води нижче точки скидання зобов’язує промисловість добре очищати стічні води).
Висадка дерев і охорона лісів. Дерева та інші рослини сприяють очищенню води, підвищують випаровування, є природним захистом від паводків, так як поглинають частину води, яка випадає з опадами.
Корисні поради «як зберегти воду?”
Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
Вимикай кран, поки чистиш зуби. Коли ти чистиш зуби, не залишай кран відкритим. Таким чином ти збережеш 6-14 л в день. Те ж саме стосується прийому душу – коли ти намилюєшся, можна закрити кран.
Приймай душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. Скороти час прийому душу на кілька хвилин.
Для поливу – дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу.
Бережіть воду!