Це слово людської надії, Це слово крізь хрести і прах, Крізь пил віків, усе в сльозах, Пробилось, вижило, зоріє, Горить у мене на устах!.. Микола Вінграновський.
Поезія – високий політ душі. Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Саме 21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв’язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
В Первомайській міській центральній бібліотеці ( абонемент) бібліотекар Ірина Гоцько презентувала до всесвітнього дня Поезії – літературну мандрівку «Жіночий голос в українській поезії». Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з поезією видатної Ліни Костенко й іншими українськими поетесами так і з місцевими авторами: Галиною Педченко, Наталією Терещенко, Лоріною Лисогурською.
Ми мовчимо — поезія і я. Ми одна одній дивимось у вічі. Вона не знає, як моє ім’я,— мене немає в нашому сторіччі. Я не зійшла, посіяна в бетон. Не прийнялась, морозами прибита. Я недоцільна — наче камертон У кулаці кошлатого бандита. Ліна Костенко