Прощена неділя!

День, напередодні Великого посту, у православних християн називається “Прощена неділя”. У 2021 році припадає на 14 березня. Цей день присвячений події вигнання людства, в особі Адама, з Раю за грехопадіння. В цей день у храмах на вечірньому богослужінні здійснюється чин прощення, а всі віруючі просять один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності й образи – щоб розпочати піст з доброю душею, зосередитися на духовному житті, очистити серце від гріхів на сповіді та з чистим серцем зустріти Великдень – день Воскресіння Ісуса Христа. Прощення здебільшого відбувається у формі такого діалогу:

– Прости мені!

– Бог простить!

– І в другий раз прости!

– Бог простить!

– І в третій раз прости!

– Бог простить і я прощаю!

В цей день, також, поминають померлих, відвідують могили родичів, щоб і в них просити вибачення. Залишки святкової їжі спалюють або віддають худобі, посуд ретельно миють. В кінці свята урочисто спалюється опудало Масляної, а отриманий попіл розсипають на полях та городах.

У прощену неділю потрібно творити добро: дати милостиню нужденним, погодувати бездомних тварин або хоча б поступитися місцем у громадському транспорті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *