Всесвітній день письменника

Щорічно 3 березня в усіх країнах відзначається Всесвітній день письменника – професійне свято літераторів. Повна назва цього свята – Всесвітній день миру для письменника. Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році.

Це – міжнародне об’єднання письменників, яке, як зазначено в Хартії ПЕН-клубу, виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов’язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також в усьому світі, коли це можливо.

Саме же свято відзначається не тільки письменниками, але і вважається професійним святом усіх представників «четвертої влади». Відзначають цей день літературні асоціації і об’єднання, редактори, коректори, критики, культурологи, журналісти, викладачі, студенти та випускники філологічних навчальних закладів, любителі читання.

 В читальному залі (Первомайської міської центральної бібліотеки) бібліотекарі презентували – бібліомікс « Всесвітній день письменника». Користувачі бібліотеки мають змогу знайомитися з різними авторами:

 І.Білик, Ю. Винничук, Л.Костенко, В. Ян, Л.Лисогурська, М. Ковальчук,

В. Шекспір,Й.В. Гете,М. Слабошпицький, В. Симоненко та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *