Учений –бджоляр зі світовим ім’ям (До 150-річчя І.І.Корабльова)

Бджільництво – заняття дуже древнє. Ще з античних часів філософи та історики доносили до нас відомості про цих комах. Так стародавній філософ Геродот, описуючи скіфів, розповідав, що в V столітті  до нашої ери вони використовували мед і віск для своїх потреб.

У слов`ян бджола вважалася священною, а  її зображення було незмінним атрибутом гербів, медалей, грошей, значків.

Розвивалося бджолярство поступово протягом багатьох століть. Спочатку  люди в дуплах дерев  виявляли диких бджіл, згодом перейшли до бортнярства, потім на зміну колодне утримування бджіл. Неоціненний внесок в розвиток бджільництва зробив П.Прокопович, винахідник рамкового  вулика.

Ім’я ще одного українського бджоляра-вченого Іполита Івановича Корабльова, добре відоме у світі. Його, навіть, називають «батьком бджільництва».

І.І.Корабльов започаткував також  дослідний розплідник медоносних рослин.

У 1946 році І.Корабльову присвоєно звання професора. Маючи великий досвід, він написав багато книг із бджільництва. Найпопулярніші з них: «Бджільництво», «Знання і користь бджільництва», «Як розводити бджіл», «Про вибір вулика», «Медоносні рослини», «Харчування бджіл», «Догляд за бджолами» та інші.

Пам’ять про вченого – бджоляра увічнена меморіальною дошкою на стінах Уманського національного університету садівництва, якому він віддав 44 роки свого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *