Палітра творчості «Лише пам`ять…»

Нехай залишаться в старому році

 Сльози, хвороби і біди.

Хай подобріють всі люди недобрі,

Нехай їм стане легше на світі.

 Нехай всіх  діток,що без мами й тата,

 Прийме велика тепла родина.

Нехай добро на землю впаде снігом

І кращою стане кожна людина.

(Кузьма Скрябін)

2 лютого, в Україні вшановують пам’ять українського артиста, лідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка. У цей день, шість років тому, на трасі Кривий Ріг – Кіровоград він загинув в результаті дорожньо-транспортної пригоди. На той момент шоумену було 46 років.Як відомо, 2 лютого 2015 року за кермом свого автомобіля Toyota Sequoia він повертався з Кривого Рогу, де напередодні відбувся концерт гурту “Скрябін”, і біля села Лозуватка Криворізького району врізався в молоковоз ГАЗ-53. Від отриманих травм Андрій Кузьменко помер на місці події.

     В день пам’яті артиста, співака, письменника та громадського діяча Андрія Кузьменка в читальному залі Первомайської міської бібліотечної системи проведена Палітра творчості «Лише пам’ять…». 

Довідка:

Співак, продюсер і лідер гурту “Скрябін” Андрій Кузьменко (сценічне ім’я Кузьма Скрябін) народився 17 серпня 1968 року в Самборі Львівської області в родині вчительки музики та інженера. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза, потім – лікарем-неврологом. Музикою почав займатися з 8 класу, після того як сім’я переїхала в Новояворівськ. Ходив до музичної школи, грав на фортепіано.

Відслужив в армії, закінчив стоматологічний факультет Львівського медінституту. Але стоматологія йому не подобалася, зате все більше захоплювався музикою, зокрема панком.В кінці 1980-х років Андрій Кузьменко разом з друзями створив групу “Скрябін”, пісні якої досі залишаються популярні.

За свою музичну кар’єру він записав 20 студійних альбомів і організував власне інтернет-радіо.Протягом тривалого часу Кузьма працював ведучим популярних теле- і радіопрограм. Проявив себе і в якості письменника: у 2006 році видав книгу-автобіографію “Я, Перемога і Берлін”, яка згодом кілька разів перевидавалася. А також книги «Я, Паштет і армія» та «Я, Шонін і Шпіцберген», написані в легкому гумористичному стилі.

За день до смерті артиста, 1 лютого 2015 року, вийшов його останній музичний кліп на пісню “Дельфіни”.

17 серпня 2020 року президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена держави співакові, телеведучому і продюсеру Андрію Кузьменку (Кузьмі Скрябіну) посмертно.

Звання присвоєно за видатні особисті заслуги у формуванні вітчизняного культурного простору, вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу та громадську діяльність.             

Антоніна Григоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *