Стрітення Господнє

Сьогодні, 2 лютого, католицька церква відзначає один з 12 великих свят в році – Стрітення Господнє (з грецької – «зустріч»). Свято встановлене на честь великої події для християн – зустрічі Ісуса з праведним старцем Симеоном, яка відбулася в Єрусалимському храмі. Стрітення – це зустріч Людства в особі старця Симеона з Богом. В Римо-католицькій церкві – це, також, свято Очищення Діви Марії, присвячене спогаду про принесення немовляти Ісуса до храму і очисному обряді, скоєному його матір’ю на сороковий день після народження первістка.

Євангеліст Лука розповідає про те, що коли Марія стояла в Храмі із Немовлям Ісусом на руках, до неї підійшов старець Симеон, відомий в місті своєю мудрістю і праведністю. Побачивши немовля, він узяв його на руки і промовив: “Нині відпускаєш раба твого, Владико, по слову Твоєму, з миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту язичникам, і славу народу твого Ізраїля “(Лк. 2: 29-32). Ці слова праведного Симеона стали молитвою, що отримала назву «Пісня Симеона».

У католицькій церкві свято Стрітення Господнього називається Chandeleur, тобто світильник. На згадку про слова праведного Симеона в свято Стрітення в храмах здійснюється обряд освячення свічок, які потім запалюються під час богослужіння. Віруючі дбайливо зберігають Стрітенські свічки на протязі всього року і запалюють їх, коли звертаються з молитвою до Христа у важкі для себе хвилини: під час хвороби, сімейних негараздів та інших життєвих труднощів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *