Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день пам’яті жертв  Голокосту*. Саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті  Освенцим (Аушвіц).  Ця дата була офіційно прийнята Генеральною Асамблеєю ООН  1-го листопада 2005 року.

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років,  призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших національностей, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували в фашистській Німеччини – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

У цей день, День скорботи і пам’яті, управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міської ради приєднується до загальної печалі. Співчуваємо всьому цьому болю та втраті, ім’я якій Голокост. Її  ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Будемо пам’ятати.

_________________

* Слово Голокост чи Холокост (Holocaust) запозичене з англійської мови, яке було взяте з латинської Біблії, в яку воно, в свою чергу, потрапило із грецьких біблійних форм та значить дослівно як: «спалюється повністю», «всеспалення», «принесення жертви через спалення».

Визволення Освенцима (Аушвіца)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *