22 грудня – День святої Анни

День Анни (Ганни) в православному календарі — неперехідне свято і не залежить від дати Воскресіння Христового — відповідно на всі роки, в тому числі і на 2020-ий рік — це 7 серпня і 22 грудня. Перший день Святої Анни відзначається 7 серпня — День Успіння Святої Праведної Анни.  Другий день Святої Анни, 22 грудня, – приурочений Дню непорочного зачаття Богородиці Діви Марії. Згідно з церковним переказом, який грунтується на апокрифічному Протоєвангелії Якова, Пресвята Діва Марія народилася в Назареті. Батьками Її були праведні Ганна та її чоловік Йоаким, які прожили разом понад 50 років, але не мали дітей. У розпачі Йоаким подався у пустелю і там 40 днів постився, плакав і молився, щоб Бог подарував йому на щастя дитину. Молилася й Ганна. І незабаром явився їй Архангел Гавриїл і сказав, що зачне вона преблагословенну дочку Марію, через котру буде дароване спасіння усьому світу.

У давнину в народі свято називали «народинами сонця»: це найкоротший день року.Така назва пов’язана з тим, що на це свято припадає зимове сонцестояння. За давнини це свято особливо шанували вагітні жінки, яким протягом дня заборонялося братися за будь-яку роботу.  З цього дня починали готуватися до свят: білили та прибирали оселі, краще підгодовували свиней, щоб мати свіжину до Різдва.

Дня Ганни стосується ряд спостережень, пов’язаних із бджільництвом: пасічники заходили до омшаника, де зберігалися вулики, і зверталися з молитвою до Господа, щоб зачинався білий і жовтий віск і, звичайно, густий мед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *