День святого Архистратига Божого Архангела Михаїла

 День святого Архангела Михаїла відзначають 21 листопада. Образ святого Михаїла уособлює перемогу добра над темними силами. За давніми переказами, на початку часів Сатана був найсвітлішим із небесних духів, за що і був названий Люцифером (з лат. світлоносний). Але з часом у нього з’явилися самолюбство, гордовитість та злість, і він захопив цим багатьох інших духів. Архангел Михаїл зібрав військо благочестивих ангелів і виступив на боротьбу проти Сатани. Підступний Сатана не втримався і був скинутий разом зі своїми прибічниками на землю. А Архангел Михаїл з тих пір не перестає і далі боротися за славу Творця, за справу порятунку роду людського, за церкву і чад її.

Архистратига Михаїла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн. Архистратиг Михаїл зображений на сучасному гербі Києва, Івано-Франківська, Гадяча, Овруча, Кролевця, Тартакова. У народній уяві архангел Михаїл зображується мужнім лицарем, який перемагає всі темні сили на землі.

В день Михаїла існує прикмета: якщо в цей день випадає перший густий сніг, то це святий приходить на землю, кажуть: “Михаїл на білому коні приїхав”. Через тиждень після Михайла починається 40 денний Різдвяний піст. Тому на гостей чекає багатий стіл, накритий усілякими м’ясними стравами. І чим більше гостей – тим краще! Традиційно в цей день готують холодець з яловичини або свинини. Чоловіки першими сідають за стіл і знімають пробу. Першим пригощали шанованого гостя, якого садили на покуті, де, також, ставили ікону святого Михаїла.

Також, у цей день подають гостям чай із семи трав. До чаю пекли пироги. На Україні існує традиція перед запіканням класти в пиріг монетку. Якщо шматочок з монетою попадеться самотній дівчини – в наступному році вийде заміж; одруженій жінці –  в наступному році буде чекати дитину; самотньому юнакові монета пророкувала удачу, а одруженому чоловікові – багатство. Дітей, окрім пирогів, пригощали також медом і фруктами, щоб вони були щасливими та здоровими у наступному році.

У День святого Михаїла не можна нічого робити, особливо рубати сокирою або різати ножем, бо Святий образиться. Виняток тільки для тих, хто працює не за своєю волею, або робить добрі справи. Тобто, якщо ви щось робите в ім’я добра чи для того, щоб допомогти ближньому – заборона знімається. У цей день не можна сваритися і конфліктувати. Не можна сперечатися та підвищувати голос.

Цей день найкращий для примирення і позбавлення від давніх образ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *