Історико – літературний екскурс «Пробудження нації»

   Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада. В українському календарі з’явився ще один пам’ятний день, як  державне свято.

    Почуття гідності будується на найвищих моральних ідеалах, які людина поважає в собі та інших, ті самі якості, які належать до моральних висот.

Гідність є одним з ключових понять Конституції України , де її визначено однією з «найвищих соціальних цінностей». Саме усвідомлення цього і  розпалило « Революцію Гідності» на  Майдані  незалежності з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, де одна велика сила народу, що прагнув Свободи, формувала громадянське суспільство. Люди, спочатку студентська молодь, а потім і всі ті, для кого Свобода та Гідність – це не пусті слова,  стояли на Майдані, горіли отим прагненням змінити світ, що найголовніше, – самі змінювались.

    До цієї дати бібліотеки централізованої бібліотечної системи презентують історико – літературний екскурс «Пробудження нації». Читальна зала міської бібліотеки запрошує до перегляду вже історичних світлин учасників тих буремних подій  та знайомства з документальними свідченнями очевидців, описаних в спогадах, а на абонементі ви познайомитесь з книжковою викладкою «Майдан у серці українців». Бібліотека – філія № 3 запрошує читача до діалогу з книгою Антіна Мухарського « Майдан. Еволюція духу».

     Відзначаючи День Гідності та Свободи  ми не тільки згадуємо важливі історичні, сумні і героїчні події, але й з надією дивимося в майбутнє. Це наша земля, це наша країна, це наша доля, це наше життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *