З Днем Віри, Надії, Любові та матері їх Софії!

30 вересня, православні християни відзначають День пам’яті Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, які прославилися стійкою вірою, незважаючи на жорстокі муки за свої проповіді.

За переказами, вдова Софія з трьома доньками жила у 137 році нашої єри в Римі. У сім’ї шанували християнські традиції, тому мати виховувала своїх дітей в любові до Господа і нарекла їх за принципом головних християнських чеснот. Дівчатка були погодки – 12-річна Віра, середня сестра 10-річна Надія та 9-річна Любов. Сім’я відкрито проповідувала свою віру, незважаючи на жорстокі переслідування правителів-язичників. Тому коли в будинок до віруючих прийшли стражники імператора Адріана, мати відразу ж зрозуміла, що їх ведуть на страту. Жорстокість правителя, здавалося, не знала меж – він катував дітей на очах у матері, а потім дівчаткам відрубали голови. Саму ж Софію кати не чіпали. Жінка померла на третій день від горя, коли поховала останки дочок. Усіх чотирьох почали вшановувати як великих мучениць, які віддали свої тіла і душі за Христа. Із 777 року мощі святих покояться в абатстві святої Софії, у французькому місті Ешо, яке є відомим місцем паломництва.

Мучениць зарахували до лику святих. Вважається, що після молитов, відбуваються різні чудеса. Наприклад, у ікони святих легше пережити важку втрату, позбутися від скорботи і печалі. Вважається, що ікона допомагає в створенні і збереженні сім’ї, приносить здоров’я сім’ї, позбавляє від жіночих хвороб і захворювань суглобів, якщо звернутися з щирою молитвою.

Так, наші предки раніше називали 30 вересня “бабиним святом”. День починали з плачу і голосінь, які мали особливу мелодику і висловлювали горе виконавиць з приводу конкретної події. Раніше вірили, якщо в День Віри, Надії, Любові та Софії оплакати як слід свою долю, то з рідними нічого поганого не трапиться. У цей день з ранку жінка повинна була виплакатися про себе, своєму будинку, долі і долі близьких, щоб полегшити душу. Весілля, вінчання чи заручини в цей день не справляли. А ось свататися дозволялося. Вважалося вдалою прикметою посвататися 30 вересня і побратися 14 жовтня. У храмах проводять поминальні панахиди та ставлять свічку біля ікони великомучениць.

Заміжні жінки купували три свічки – дві залишали в храмі, а одну забирали додому, щоб молитися про здорову атмосферу в сім’ї. Для цього в свято пекли спеціальний ритуальний хліб, яким вранці треба було пригостити всіх, хто живе в будинку (але не гостей або сторонніх). Ні в якому разі не можна було викидати на вулицю ні крихти такої випічки.

За народними прикметами якщо 30 вересня негода і дощ – наступного року буде рання весна. Також, якщо в цей день журавлі літають в небі, то 14 жовтня (на Покрову) слід очікувати морозу, а якщо в небі журавлів немає, то і зима прийде пізніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *