Бабин Яр: без права на забуття

В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії – трагедія Бабиного Яру.

79 років тому, наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але і пізніше саме сюди, звозили на страту – людей різних національностей, військових та цивільних.  Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії  як  в Україні, так і в світі.  Бабин Яр – це не тільки географічна назва, це одна  з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. Загибель єврейського населення є значною частиною загальної трагедії, яку пережив багатонаціональний народ України.

29 вересня 2020 року в мікрорайоні Богопіль міста до Дня пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру за  участі міського голови Людмили Дромашко, заступника міського голови, начальника управління соціального захисту населення міської ради Ольги Колесніченко, голови єврейської релігійної громади міста «ХАБАД» Михайла Шефкіна та усіх небайдужих  відбулась церемонія покладання квітів на місці Братської могили мирних жителів, які загинули в роки Великої вітчизняної війни та біля Пам’ятного знаку місця трагічної події 1941-1942 років – розстрілу жителів міста єврейської національності.

Також, до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру Первомайською міською бібліотекою підготовлено виставку- реквієм  «Бабин Яр: без права на забуття». На виставці представлені документальні видання як художнього так і документального змісту, які розкривають тему трагедії Бабиного Яру на тлі подій Другої світової війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *