Гордість української драматургії – Іван Карпенко-Карий

      Сьогодні пропонуємо поринути у світ української драматургії, сягнути її початків. Перші драми і комедії, їх постановки на сцені, а згодом виникнення театру корифеїв — усе це так захоплює!

       Видатним діячем українського театру, одним із його засновників є Іван Карпович Тобілевич. Його перу належить багато чудових драм. Особливо радимо переглянути постановки “Мартина Борулі”, “Грошей” чи “Ста тисяч”. Їх досі можна побачити на сценах багатьох українських театрів. І це, безперечно, свідчить про їхню актуальність і до сьогодні!

       Чи знали ви, що у псевдонімі Карпенко-Карий поєдналися імена батька та улюбленого літературного персонажа драматурга — Гната Карого — героя п’єси Т. Шевченка «Назар Стодоля»).

       Заходьте до міської бібліотеки і ви багато дізнаєтесь цікавого й нового про українського видатного  письменника драматурга. В вересні  І. Карпенко-Карому виповнилось 175 років від дня народження. З цієї нагоди бібліотекарки Світлана Чабан та Ірина Гоцько презентували для користувачів бібліозбірні: літературний календар «Сміюсь кріз сльози і плачу кріз сміх» та бібліотечне знайомство «Корифей українського театру».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *