Кароль Войтила. Народження

19 вересня, в День міста Первомайська,  з ініціативи настоятеля Римо-Католицької Парафії Святого Йоана Хрестителя отця Павла та польської громади «Товариства польської культури імені Яна Павла ІІ» у Первомайському краєзнавчому музеї  відбувся захід «Кароль Войтила. Народження». Захід був присвячений видатній людині, шанованій у всьому світі, Папі (1978-2005) Іоану Павлу ІІ.  Захід пройшов у дуже теплій та товариській атмосфері. Після доповідей і цікавих історій (українською та польською мовами) та виступів обдарованої молоді усі бажаючі мали змогу ознайомитися із виставкою-плакатами, на якій фотографіями були відображені основні події життя Іоана та поспілкуватися із присутніми за філіжанкою кави та смаколиками.

Доповідачами розповідалося багато цікавих історій та подій з життя Кароля Юзефа Войтила.  Так, слухачі дізналися про нелегкий життєвий шлях видатної людини від самого народження (18 травня 1920 року) до діянь вже будучи Папою. Через жахи Другої Світової війни, через сильну політичну нестабільність часів Холодної війни, втрати близьких та рідних він зумів відстояти та стати взірцем доброти та миру, прощення та примирення, скромності та духовної сили. Він відкрито та різко осуджував будь-які прояви агресії, тиранії, нетерпимості, війни, релігійної ворожнечі. Вже будучи папою, намагався примирити різні релігії та об’єднати всіх навколо єдиної ідеї – єдиного духовного піднесення людства. Він перший з усіх пап відвідав головну синагогу у Римі, відвідав мечеть у Дамаску, провів спільну службу з єпископом Англіканської церкви  тощо.

Дуже багато зусиль та надій покладав на молодь усього світу. Постійно організовував з молоддю походи в гори, велотури, зустрічі у різноманітних форматах, організовував гуртки при храмах, популяризував здоровий спосіб життя та життя з любов’ю у серці. Коли його не стало (2 квітня 2005 року), на прощання  до Риму прийшло більше 6 мільйонів людей, більше 200 офіційних представників країн світу; трансляція події доносилася по всьому світі.

Іоан Павло ІІ й досі є найкращим взірцем найкращих чеснот людства, а його ідеї надихають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *