Я соняхи до серця пригорну

Цього року країна відзначила ще одну сумну дату – День пам’яті захисників України. Вона є невипадковою, бо саме 29 серпня 2014 року 223 українських воїни полягли під містом Іловайськ, що на Донеччині.   Якщо 6 років тому соняшник був просто квіткою, то нині – це символ однієї з найкривавіших трагедій російсько-української війни.

        Протягом 28-29 серпня в центральній міській бібліотеці тривала  акція-реквієм «Я соняхи до серця пригорну». До уваги відвідувачів було представлено виставку-спомин «Іловайськ…шляхами пам’яті» та постійно діючу інсталяцію «Вшануємо пам’ять героїв», біля якої, в читальному залі, настоятель храму Архистратига Божого Михаїла протоієрей Володимир відслужив панахиду за всіма загиблими воїнами.

        Щоб засвідчити нашу шану всім, хто воював на бойових позиціях  сходу України і віддав за її свободу і незалежність найдорожче – своє життя, 29 серпня, місто долучилось до всеукраїнської акції: Дня пам’яті загиблих учасників АТО «Сонях» та загальнонаціональної хвилини мовчання, а релігійні громади міста провели панахиди у своїх храмах. Дітлахи міста Первомайська власноруч виготовили значки-соняшнички та, за допомогою яких, було долучено до акції багатьох перехожих.

        В цей скорботний день був приспущений Державний Прапор України. 24 роки Україна не знала війни. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще шість років тому ми не знали багатьох слів, пов’язаних з війною, тепер майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій.  Раніше,  ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава!», а тепер, ці слова набули нового змісту!  Вони перестали бути просто вітанням – це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися принести в жертву себе заради Батьківщини, що, безумовно, є найкрасномовнішим засвідченням справжнього патріотичного подвигу.       

Без усякого сумніву, сплине зовсім небагато часу і про цих героїв писатимуть книги, зніматимуть кінофільми. Бо вони – справжні герої, які у нерівному бою показали свій патріотизм, безмежну любов до України та її людей. І саме за це їм наша безмежна вдячність і низький уклін!

3 коментарі до “Я соняхи до серця пригорну”

  1. Ваш интернет-сервис пособляет собрать вечерком от мала до велика нашу семью совместно. В это время я неизменно вспоминаю о Вас с признательностью

  2. Поздравляю весь штат сотрудников Вашего сайта с началом осени. Родителям деток, какие пошли в учебное заведение, желаю крепкого здоровья, благополучия а также преуспевания!

  3. Мои собственные дети с азартом ждут анонсы с этого вебсайта. Спасибо творцу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *