Виставка “Фактор свободи”

В читальній залі міської бібліотеки експонується виставка «Фактор свободи». Даний проєкт  розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілі народи – Мазепу, Петлюру та Бандеру.

Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. 

«Цілі покоління їх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями. З вуст прихильників і ворогів ці імена звучали однаково пристрасно. Перші вкладали в них захоплення і гордість, а другі – страх і ненависть. Вони досі так звучать. Свободолюбність, завзятість, незламність в українцях досі означають як мазепинське, петлюрівське, бандерівське. Ця виставка показує і людський, і символічний вимір цих людей. У ній ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру, як про звичайних людей, які були здатні на надзвичайні вчинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них, їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями», – закцентував співавтор виставки Володимир В’ятрович.

Автори виставки спробували уявити, який вигляд могли би мати профілі у фейсбуці Мазепи, Петлюри, Бандери: які місця показала би їхня гугл-мапа, кого б вони “зафрендили”, показати світло та тіні їх ключових рішень. 

У виставці йдеться про «виклики» – Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. Про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів. 

Організатори: Український інститут національної пам’яті і Центр досліджень визвольного руху.

Завітайте до центральної міської бібліотеки та познайомтесь ближче з історією українського визвольного руху. Чекаємо на  вас  з 9.00 до 17.00, крім суботи та неділі, за адресою: вул.Грушевського, 1. 

Проєкт  діятиме до 1 вересня.

8 коментарів до “Виставка “Фактор свободи””

  1. Мы держим оный сайтец у себя лично как клад. Он подсобляет сохранить равновесие в данное не лёгкое время.

  2. Hey! It is like you understand my mind! You seem to know a lot about this, just like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some images to drive the content home a bit, besides that, this is informative blog. A wonderful read. I will definitely return again. Gayel Tadd Grossman

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *