Етно-культурна зустріч «Болгарська родина»

Напередодні свята « Мартениці» в читальному залі міської бібліотеки відбулалась  етно–культурна зустріч болгарської громади «Другарі». В рамках акції «Ми різні, але ми разом».

Під час зустрічі згадувалися традиції святкуванння «Мартениці», а також майстер-клас   «Мартиничка».

Таке болгарськетрадиційне свято як Мартениця тісно пов’язане з лелеками. Ці птахи широко поширені у Болгарії і своїм прильотом визначають прихід весни, а відльотом – прихід осені.

Свято Мартениця святкують у Болгарії у перший день березня, який пов’язують з проводами зими і вітанням весни. Символом цього свята є невелика прикраса, зроблена з білої і червоної пряжі. Цю прикрасу (її так і називають “мартениця”) носять з першого березня і, приблизно, до кінця місяця (або до того часу коли людина перший раз цього року побачить лелеку або бруньки на дереві).

Червоні і білі нитки мартениці символізують побажання міцного здоров’я, є вісником приходу весни і життя в цілому. Білий колір є символом чистоти, а червоний символом життя і пристрасті.  Деякі етнологи припускають, що поєднання цих кольорів нагадує народу про постійний цикл життя і смерті, балансу добра і зла, щастя і горя у житті людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *