Сторістелінг «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять»

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

31 рік  тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

До цієї дати міська бібліотека філія № 3 для учнів ДХШ провела  Сторістелінг«Афганістан: подвиг, біль, пам’ять». Бібліотекар Людмила Волох розповіла про історичні передумови подій в Афганістані  1979- 1989 років. Діти з цікавістю прослухали про  афганську війну. Вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і з цікавістю переглянули книги та фотоматеріали про афганську війну.

Особливо увагу викликала документально- публіцистична  книга  Євгенії Зинов’євої «Пам’ять, якій не  буде кінця». Це унікальне видання, перше на території нашого краю, де зібрані дані про воїнів – інтернаціоналістів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок, не тільки в Афганістані, а й інших гарячих точках нашої планети.

Книга присвячена всім воїнам- інтернаціоналістам, Первомайська і Первомайського району, загиблим і тим хто вижив, які чесно і до кінця виконали свій військовий і людський обов’язок.

По-різному сьогодні оцінюють тодішні події, але мужність Солдата , вірність присязі заслуговують на повагу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *