Година історичної пам’яті «Геноцид українського народу»

       Вже понад десятиліття не залишає байдужими свідомих людей – тема штучного голоду в Україні початку тридцятих років XX століття. Ця трагедія спричинена суцільною колективізацією, людиноненависницькою політикою сталінських часів, сумнозвісними хлібозаготівлями.
Не було ані війни, ані стихійного лиха, ані пошесті.
А була тільки зла воля одних людей проти інших. Як сталося, без стихії, без засухи, без війни, в самому центрі Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод звів у могилу мільйони людей? Що це було? Це був геноцид. Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.  До Дня пам’яті жертв голодомору бібліотекар мф №3 Людмила Волох провела годину історичної пам’яті «Геноцид українського народу»  для  учнів  ЗОШ №17.

В ході заходу було використано відеоматеріали про голодомор 1932-33 років.

Про створення фільму «Про це забути», де зібрані свідчення очевидців голодомору 1932-33 років в Україні,  розповів автор, журналіст, поет Юрій Островершенко

Поетеса, громадський діяч, бібліотекар міської бібліотеки Антоніна Григоренко розповіла присутнім про книгу Є. Сакевич  «…Не вмирає душа наша»   і зачитала авторський вірш про голодомор 1932-33 років.

Учні мали змогу ознайомитися з друкованими виданнями виставки- інсталяції « Голодомор- геноцид в Україні», де розміщені документальні та художні відомості про трагічні події в Україні 1932-1933 років.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *