Творча година «Іграшка створена власноруч»

4 листопада в  Первомайській ЗОШ №11 для учнів перших класів (група продовженого дня, вихователь Лєсних Наталія Олексіївна) була проведена творча година «Іграшка створена власноруч», під керівництвом бібліотекаря дитячої бібліотеки-філії №2 Мініна Олександра.

Він розповів дітям про бібліотеку, про книги та їх роль в житті суспільства. Також, школярам було запропоновано виготовити цікаві стародавні іграшки – дзиґи. З давніх часів ці іграшки були популярні в усіх народів світу. В кожній країні дзиґи мають свою неповторну форму та забарвлення. Наприклад, в Китаї дзиґи виготовляли в формі кумедних «грибочків», які обертались спершу шляпкою, потім на ніжці.

В Японії дзиґи виготовляють за стародавньою технологією у формі правильного маховика, що відповідає вимогам сучасної механіки. Щоб навчитись їх виготовляти японські народні майстри навчаються протягом 5 років. Проте й результат вражає – чудово збалансована дзиґа може обертатись на лезі і навіть на вістрі самурайського меча.

Першокласники виготовляли дзиґи за оригінальною технологією і дуже просто: картонний диск, сірник, шматочок пластиліну, кольорові олівці,  фломастери та власна фантазія. Результат був чудовий: всі іграшки вийшли різними і чудово обертались.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *