Духовна спадщина міста (до 343-ї річниці з Дня заснування м. Первомайська)

21 вересня первомайці відзначили День міста. Окрім урочистих заходів на численних мистецьких майданчиках було представлено різноманітні  сувенірні вироби талановитих народних умільців та вихованців творчих гуртків , які навчаються в студіях і художній школі при Управлінні культури, національностей, релігій, молоді і спорту Первомайської міської ради.

Особливу увагу жителів міста, та краєзнавців привернула експозиція макетів втрачених храмів, що були засновані нашими предками за часів заснування майбутнього міста Первомайськ.

В «Сквері Перемоги» вперше можна було оглянути як виглядала знаменита Свято-Варварівська церква, що діяла на Ольвіополі з часів козаччини!!! й аж до 1967 року! Саме на місці « Скверу Перемоги» була розташована не менш визначна памя” тка нашого міста –Храм Святителя Миколая, що вистяв у часи «войовничого комунізму», і був пошкоджений снарядом в 1944 році під час визволення нашого міста від гітлерівців. Тодішня влада не стала відбудовувати споруду церкви, але віряни на чолі з священником Михайлом Пилипчиком  1946 року ініціювали розбудову Свято- Миколаївської церки на місці міської поліклініки…

Про ці події  та пошук і збереження артефактів, давніх пам’яток про три частини унікального своєю історією міста, йшлося під час засідання круглого столу місцевих краєзнавців та колег з Южноукраїнська і Миколаєва, які завітали на наше свято. Окрім макетів культових споруд, автор проекту Андрій Самойленко представив макет Ольвіопільської гімназії збудованої 1913 року, здивувавши не лише молодь, а й людей поважного віку, які вперше дізналися що в місті функціонувала гімназія , розташована в такій величній споруді.

Свято Дня міста  також стало нагодою для зустрічі в неформальних обставинах, спілкуванні, обміні враженнями представників національних громад міста і працівників місцевих ЗМІ, які пропагували місцеві видання і закликали первомайців до активної участі в  збереженні пам”яток традицій, суспільному житті та розбудові міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *