Експрес вікно «Спорт – це цікаво і корисно»

До дня фізичної культури та спорту Ірина Гоцько – бібліотекар  абонементу Первомайської міської ЦБС підготувала експрес вікно «Спорт – це цікаво і корисно», де представлено документи про користь фізичної культури та спорту на людський організм. Користувачі бібліотеки можуть ознайомитись з доведеними фактами про користь спорту і фізкультури.

Десять доведених фактів про користь фізкультури

1 Регулярні фізичні навантаження покращують діяльність мозку

Фізичні навантаження підвищують вироблення серотоніну в головному мозку, який суттєво впливає на якість його роботи. Цілком очевидним є той факт, що люди з доброю фізичною підготовкою більш успішні на роботі, у них, як правило, хороша кар’єра. Крім цього, такі люди нечасто хворіють і дуже рідко знаходяться в поганому настрої.

  1. Спорт – чудові ліки від стресу

Будь-які фізичні навантаження викликають реакцію розслаблення. Така реакція безумовно служить потужним чинником відволікання. Фітнес дійсно здатний запобігти початкові депресії і допоможе впоратися з будь-якими стресовими ситуаціями більш оперативно і з найменшими втратами для здоров’я.

  1. Фізкультура заряджає енергією

Навіть 20-30 хвилин, присвячених ранковій зарядці, здатні повністю змінити весь день! Під час фізичних навантажень в організмі виробляються, так звані, гормони щастя – ендорфіни. Завдяки цим гормонам, людина відчуває приплив енергії, істотно підвищується працездатність, поліпшується настрій.

  1. Підібрати оптимальний час для занять спортом дуже легко!

Найголовніше в цій справі – навчитися оптимізації, тобто навчитися «вбивати двох зайців одним пострілом». Наприклад, можна провести вихідний в парку разом з родиною і покататися на роликах або велосипедах, пограти в бадмінтон або поплавати на човні. Зрештою, щоденна вечірня прогулянка з дітьми – рівносильна заняттям фітнесом в залі. Виконувати деякі фізичні вправи можна в поєднанні з обов’язками по будинку або під час перегляду фільмів. Немає необхідності виділяти певний час на похід в зал, можна робити вправи протягом дня, наприклад по 5-10 хвилин 3-4 рази на день. Головне – бажання!

  1. Спорт допомагає будувати стосунки

На заняття спортом можна брати своїх близьких чи родичів. Наскільки кращими стануть ваші стосунки, якщо пару разів на тиждень ви і ваш партнер, ваші діти, ваша сестра або брат, подруга або друг, будуть проводити з вами час в спортивному залі. Спорт – це теж праця, а спільна праця об’єднує!

  1. Фізкультура – це чудовий засіб від хвороб!

Вправи зміцнюють всі м’язи і зв’язки, робляться більш рухливими суглоби – це факт. Завдяки загальному тонусу організму, загартовується імунна система, краще починає працювати серцево-судинна система, знижується рівень холестерину в крові. Це далеко не повний список захворювань, які можна уникнути, регулярно займаючись спортом. За великим рахунком, хороша фізична форма – це запорука доброго здоров’я.

  1. Серце від занять спортом, працює краще

Заняття фізичними вправами зміцнюють м’язи, а оскільки серцевий м’яз є найбільш важливим в нашому організмі, то і він також зміцнюється. У результаті з кожним новим тренуванням виконувати вправи стає все легше, дихання не збивається занадто швидко, серце функціонує більш продуктивно.

  1. Завдяки спорту можна їсти більше

Заняття спортом спалюють велику кількість енергії, яку необхідно поповнювати. Для росту м’язової маси необхідний білок, який також надходить в організм з їжею. Таким чином, дійсно, займаючись регулярно спортом, можна їсти більше і це не відіб’ється негативно на фігурі.

  1. Спорт підвищує працездатність

Підвищення продуктивності праці цілком природний результат спортивних тренувань. Хороший м’язовий тонус, приплив енергії, поліпшена робота головного мозку – все це сприятливо позначається на працездатності.

  1. Позбавлення від зайвих кілограмів – це далеко не найбільший бонус від регулярних занять спортом

Для більшості людей найважливішою мотивацією займатися спортом є позбавлення від зайвих кілограмів, і коли після декількох тренувань вага істотно не змінюється, настає розчарування. Цей підхід до занять є абсолютно хибним. По-перше, як показала практика, вага у багатьох починає падати тільки після 2-3 місяців регулярних тренувань. По-друге, вага – це не головний показник, оскільки м’язова маса набагато важча, ніж жирова тканина, ваги можуть і не показувати втрату ваги, а деякі завдяки тренуванням навіть її набирають. Краще заміряти об’єми. По-третє, навіть якщо скинути зайві кіло і не вдалося, вище наведено цілих 9 причин, які послужать чудовій мотивації займатися спортом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *