Перегорнемо листки календаря

«Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник»

(до 125-річчя від дня народження українського прозаїка О. Довженка)

10 вересня в Україні святкується річниця з дня народження видатного українського митця Олександра Петровича Довженко. На  допомогу  навчанню, а також для підвищення загально-освітнього  та  загальнокультурного  рівня дітей в читальній залі Первомайської  бібліотеки-філії №2  (для дітей) була організована викладка-персоналія «Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник». Матеріал підібраний бібліотекарями  з розрахунку на аудиторію читачів-учнів 7-8 класів.

Довженко О.П.  відомий як  український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.

Найбільш відомі твори: кіноповісті «Земля», «Україна в огні», автобіографічна повість «Зачарована Десна», новели «Ніч перед боєм», «Воля до життя»; «Щоденник». Творчий доробок О. Довженко відзначено численними нагородами від радянського керівництва: орден Червоного Прапора, орден Трудового Червоного Прапора, медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»,  Сталінська премія I ступеня (1941), за фільм «Щорс», Сталінська премія II ступеня (1949), за фільм «Мічурін», Ленінська премія (1959, посмертно), за літературний сценарій фільму «Поема про море», почесне звання «Заслужений діяч мистецтв УРСР» (1940).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.