Пам’яті жертв голокосту ромів

В міській бібліотеці до Дня голокосту ромів презентовано виставку-спогад «Шрам на серці людства», проведено відео-реквієм «Міжнародний День Голокосту» та акція «Пам’яті жертв нацизма». Головний спеціаліст управління культури, національностей, релігії, молоді та спорту Юрій Островершенко ознайомив присутніх, чому 2-го серпня відзначається День Голокосту ромів.

Методист Людмила Кучеренко розповіла про ромів, про їх походження, а бібліотекар Чабан Світлана зробила огляд виставки «Шрам на серці людства». Самі роми цей день називають Калі Траш (Чорний Жах).

Міжнародний день пам’яті про нацистський геноцид ромів — пам’ятна дата, встановлена Прокламацією Міжнародної ради пам’яті геноциду ромів, яка була ухвалена 23 листопада 1996 року лідерами ромських організацій 10 країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції «Геноцид — Пам’ять — Надія», що пройшла напередодні проголошення Прокламації  в Освенцимі 21 — 23 литопада.  Відзначається щорічно  2 серпня. У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 циган. Загалом у цьому таборі з 23 000 циган, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 000.  Вважається, що під час геноциду від репресій загинуло від 600 000 до 1 500 000 ромів. В процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів.

Понад 90 відсотків ромського населення АвстріїНімеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами. Під час Другої Світової війни в каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено порядком 19 — 20 тисяч осіб національності рома, проте немає даних про загиблих на примусових роботах, у таборах-гетто, під час рейдів проти УПА та радянських партизан тощо.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 р. № 2085-IV «Про відзначення Міжнародного дня геноциду ромів» Міжнародний день пам’яті про нацистський геноцид ромів в Україні відзначається на державному рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *