Стан міжнаціональних відносин

З метою створення належних умов для збереження, відродження та розвитку етнічної культурної та мовної самобутності національних меншин у місті Первомайську, рішенням міської ради від 13.03.2014 року № 13 затверджено міську Цільову національно – культурну Програму «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у місті Первомайську» на 2014 – 2018 роки.                                                                                                                               В ході виконаної Програми :

Щороку в міському центрі культури і дозвілля ім. Є. Зарницької проводиться міський фестиваль мистецтв національних культур «Ми – українські», який було започатковано в 2005 році з метою утвердження принципів міжнаціонального миру і злагоди в суспільстві, взаємоповаги і взаєморозуміння між представниками різних національностей, збереження та популяризації культурної спадщини, народних традицій, мови, декоративно-прикладного мистецтва етносів України, самобутності кожної національної культури. Участь у фестивалі беруть близько десятка колективів різних національних меншин. Гостями фестивалю були: Миколаївська громадська організація «Спілка вірменів України» та Миколаївське обласне товариство ромів «Романні Бахт».

Для підтримки малочисельнтх народів та вразливих верств національних меншин, зокрема ромів в Первомайській міській ЦБС проводяться масові заходи до Дня ромів  8 квітня та Дня Голокосту ромів 2 серпня – щорічно. Здійснюється робота щодо ознайомлення школярів із особливостями культури та традицій представників національних меншин, що проживають на території міста та області. Проводяться зустрічі з представниками польської, чеської, болгарської національно культурних громад. В 2019 році при  первомайській міській ЦБС створено Центр національно – культурних товариств міста. Ведеться робота по створенню Ради національно – культурних товариств міста.

Відбувається активна співпраця із засобами масової інформації у напрямку висвітлення знаменних подій та культурно-мистецьких заходів. Для висвітлення діяльності національно-культурних товариств, яке спрямовано на знайомство широкого загалу  на сайті Фейсбук, про культуру і традиції представників різних національностей, які мешкають на території міста, створено групу: «Первомайськ: національності і релігії». На офіційному сайті міста, в  місцевих ЗМІ розміщується інформація про заходи культурно-просвітницької діяльності національно культурних товариств, про міжнаціональні відносини та їх роль у забезпеченні додержання прав людини і громадян, розвитку національної самобутності громадян України. Так, у первомайській гімназії та римо-католицькому храмі викладається польська мова.

Усім громадянам кожної національності гарантується право сповідувати свою релігію, використовувати свою національну символіку, відзначати свої національні свята, брати участь у традиційних обрядах своїх народів, держава гарантує всім національностям право створювати свої товариства, об’єднання, ін.

На сьогодні етнополітична ситуація в місті залишається стабільною і характеризується взаємодією та плідним співробітництвом міської влади з національно-культурними товариствами.

Інформаційна довідка: Чисельність мешканців в м. Первомайськ – 66 606 чол. з них : українці (85,9 %), росіяни (10,9%), молдавани (0,3%), білоруси (0,5%), представники інших національностей (2,4%).  Під час перепису населення 2001 року  українську мову, як рідну вказали 82,76%,  російську – 15,79%.

Діючі центральні статутні органи громадських організацій національно – культурних спрямувань міста первомайська за посиланням: громадські організації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *