Етнографічний екскурс “ Ніч на Купала таємниці відкривала»

На поріг ступив липень – це маківка літа.

Ранкове повітря горить самоцвітом.

Ще сонце високе, у сяйві поля-

У зелені буйній квітує земля.

Десь перепел клекче у житі росинку,

Бо вже недалеко гарячі зажинки.

                                                                                                                                                Антоніна Григоренко

 

З глибини віків прийшло до нас Купайло – свято літнього сонцестояння, свято тепла, буяючої зелені, молодості та кохання. Від того, як вшанували це свято, залежав майбутній урожай, а також відбувалося єднання молодих сердець і оспівування кохання хлопця і дівчини.

Етнографічний екскурс у давні часи обрядів і традицій нашого народу провели бібліотекарі читального залу Первомайської міської бібліотечної системи. А допомагали їм у цьому колектив «Голтяни» центру культури і дозвілля ім..Є.Зарницької, керівник Клавдія Прокопенко.

Діти з міського табору «Гарт» дізналися яке значення має купальський віночок та що означає кожна квітка: мак – символ ніжності, ромашка  – символ чистоти, волошка – означає скромність тощо. А ще поводили хороводи та послухали купальські пісні.

Місцева поетеса Єлизавета Домбровська прочитала віршовану легенду про свято Купайла, а Клавдія Прокопенко розповіла легенду про квітку папороті.

Також була підготовлена книжкова виставка «Веселково на Купала сонце виграє», де діти могли познайомитись з літературою про народні звичаї та обряди.

Бібліотекар Первомайської міської ЦБС

Антоніна Григоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *