Духовна світлиця «В травах храми,в травах хати,в травах Україна-мати!» (До Дня Святої Трійці)

Цього року, 16  червня, християни східного обряду відзначають День Святої Трійці – одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Духа Святого. Його ще називають П’ятидесятницею, тому що за біблійним переказом саме на 50-й день від Воскресіння Господа Ісуса Христа на його учнів-апостолів зійшов Дух Святий, після чого вони почали розуміти різні мови й ними говорити, переповідаючи людям вчення Божого Сина.

На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається початком народження православної церкви. У народі П’ятидесятницю називають «зеленим», літнім святом. За давньою традицією в цей день прийнято прикрашати храми і людські оселі гілками з дерев, запашними луговими травами та квітами.

З нагоди великого релігійного та народного свята,14 червня, в читальній залі Первомайської міської дитячої книгозбірні відбувся захід, присвячений цій події. На бібліотечну духовну світлицю, що мала назву «В травах храми, в травах хати, в травах Україна-мати!» завітали вихованці дитячого літнього табору відпочинку «Гарт». Основна мета заходу-виховання шанобливого ставлення до духовної, релігійної та культурної спадщини українського народу. «Ой, земле, радістю умийся, прийшла до нас Зелена Трійця» – такими словами бібліотекарка Тетяна Романчук привітала гостей дійства, а потім розповіла присутнім про історію виникнення свята та особливості  народних традицій святкування.

Діти уважно слухали фахівця, переглянули відеоролик  «Троїцькі святкові дзвони», долучилися до народознавчої вікторини «Обрядові свята українців», жваво розповідали про свої родинні традиції, пов’язані з Зеленими святами, а потім залюбки грали в веселі, імітаційні ігри «Гарна квіточка», «Хрущ», «Пташенята у гніздечку». Особливу зацікавленість у юних вихованців викликала тематична книжкова виставка з елементами флористики «Свята Трійця єднає, надихає, береже» на якій було представлено різні літературні жанри, що ознайомлюють читачів з історією, традиціями та звичаями святкувань Трійці. Духмяне різнотрав’я, гілочки дерев та гарні квіти, які прикрашали та надавали колориту виставці, приваблювали дітлахів і викликали бажання насолоджуватися чудовим зеленим ароматом літечка. Наприкінці заходу всі учасники отримали від бібліотекарів невеличкі святкові букетики. Зустріч пройшла  в теплій, святковій, радісній та дружній  атмосфері і залишала по собі багато незабутніх, добрих дитячих спогадів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.