«Європейський вибір для молоді»

           В рамках святкування Дня Європи в читальній залі Первомайської міської ЦБС під час засідання клубу національних громад міста, було проведено зустріч із Заслуженим журналістом України, письменником, лікарем-полярником Олександром Ляшко, який побував на всіх континентах планети, брав участь в шести експедиціях до Антарктиди та Північного Полюсу.

На зустріч  завітали студенти Первомайського медичного коледжу і медичного коледжу “Монада”. Олександр Ляшко розповів студентам про умови роботи лікаря в екстремальних ситуаціях на Півночі, в тропіках і навіть в пустелі. А ще про те як йому вдалося поєднати професію судового лікаря зі спортивною журналістикою та літературною творчістю. Надзвичайно цікавою була розповідь про міжнародний проект “Сі Лонч” морський старт, адже Олександр Ляшко був головним лікарем, як представник України на плавучому космодромі для запуску ракет модифікації “Зеніт” українського виробництіва КБ “Південне” і ПО “Південмаш.”

Студенти не лише мали можливість почути захоплюючу розповідь, а й побачити фото та відеоматеріали про будні морського лікаря під час старту ракет на екваторі (Точка старту – акваторія Тихого океану поблизу острова Різдва.) За зібраною статистикою   150 років   ця ділянка Тихого океану вважається фахівцями найбільш спокійною і віддаленою від морських шляхів, подрожей та наукових експедицій до Антартиди, Північного Полюсу, Норвегії, Австралії. Олександр  не лише цікаво розповідав про подорожі екзотичними місцями планети,презентував рідкісні фото і відеоматеріали, а й читав поетичні твори, написані під час експедицій.

Тож присутнім було презентовано книги: “Провулками памяті” і “В чому був задум”, видані в Одесі та Львові. Свої збірки автор подарував Первомайській міській бібліотеці та бібліотеці Первомайського медичного коледжу.. Наразі автор працює над книгою спогадів про свої мандрівки світом,цікаві зустрічі з відомими письменниками та художниками(зокрема цикл спогадів про творчі взаємини з видатним українським поетом, лауреатом Шевченківської премії Борисом Нечердою, видатним художником Юрієм Коваленком), про революцію гідності 2004 року, де він очолював медичну службу наметового містечка,за що відзначений державною нагородою-орденом від Президента України. А ще цікавим виявився той факт, що наш  гість є нашим земляком, його батько народився в Лисій Горі, а рід матері походить з Баштанського району Миколаївської області.

15- 16 травня нашому гостю було запропоновано екскурсію містом, подорж до Бугського Гарду, відвідування Первомайського краєзнавчого музею та Первомайського медичного коледжу.

А ще  Олександр виявив бажання відвідати церкви Первомайщини,  адже він під час екстремальних подорожей став глибоко віруючою людиною. А спілкуючись зі студентами – медиками наш гість порадив майбутнім лікарям особливу увагу приділити деонтології(наука про медичну етику) та вивченню іноземних мов, адже Європейський вибір України відкриває широкі можливості для всебічного розвитку та міжнародної освіти для молоді. Зустріч організована управлінням культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міської ради і колективом Первомайської міської ЦБС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.