Свято Конституції Польщі

В рамках цільової національно-культурної програми « Збереження та розвиток етнічної , культурної та мовної самобутності національних меншин у  Миколаївської області» (2019-2021 рр.).    До дня свята  Конституції  Польщі   –    3 травня  в Первомайській міській бібліотеці в читальному залі відбулася зустріч представників громадської організації « Товариство польської культури Дня Яна Павла || (керівник Лариса Качуровська) та польського товариства « Ясна Гвязда»( керівник Аполлінарій Войтенко). Польська громада розпочала роботу клубу « Ми єдині» національних товариств при Первомайській міській ЦБС, про що зазначив у привітальному слові до присутніх Микола Миколайович Кмітевич (виконуючій обов’язки директора). З історичною довідкою про Конституцію Польщі звернувся до присутніх головний спеціаліст управління культури, національностей, релігії, молоді і спорту Юрій Островершенко. Розповів ,що Конституція Речі Посполитої 3 травня 1791 року – вважається однією з перших в Європі конституцією в сучасному розумінні. Ця Конституція вплинула на подальші демократичні рухи у світі. Сама ж Польща була поневолена 123 роки

І святкування Дня Конституції заборонялось, так 1990 році відродилась новітня Польща і Свято Конституції 3 Травня було відроджене й офіційно оголошено державним святом.  Відео ролик ознайомив, як цей день відзначають польські товариства в Україні. Лариса Качуровська розповіла про вивчення польської мови членами товариства, про роботу з іншими польськими громадами міста Одеси, про співпрацю з Генеральним консулом Польщі в Україні, також зауважила що більше 10 первомайців , які вступили у вищі навчальні заклади у Польщі, на факультети: логістики, економіки, діяльності готельного бізнесу.

Аполлінарій Войтенко поінформував про творчу діяльність  товариства «Ясна Гвязда» і виконав патріотичну польську пісню « Білий хрест». Також прозвучали поетичні твори польською.

Такі зустрічі плануються  з представниками інших культурних товариств, що функціонують у нашому місті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *