«ІСТОРИЧНІ МІДРАШІ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР’Я» VIII  МІЖНАРОДНА НАУКОВО – ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

 

В рамках обласної Цільової національно – культурної програми «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2019 – 2021 роки, конференцію проводили громадська організація «Миколаївське товариство єврейської культури (голова товариства Михайло Гольденберг) та Миколаївський національний університет ім.. В. О. Сухомлинського за сприяння управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Учасниками конференції стали науковці, аспіранти, студенти вишів, працівники архівів та музеїв з Миколаївської, Одеської, Полтавської, Житомирської, Кіровоградської областей України та Канади (м. Монреаль).

Наше місто зі своїми дослідницько – науковими роботами представляли: Анна Сизова –учитель історії вищої категорії, Первомайський НВК «ЗОШ I-II ст.. № 15-колегіум, Оксана Дорошенко – кандидат історичних наук, завідувач Первомайського краєзнавчого музею та Юрій Островершенко – головний спеціаліст управління культури, національностей, релігій, молоді і спорту Первомайської міської ради.

Відповідно до програми конференції відбулися: пленарне засідання, робота в секціях, круглі столи на тему: «До проблеми вивчення історії Голокосту в Україні: документи, факти, цифри», «Історія єврейських рухів в сучасній Україні».

Представники Первомайська на секційних засіданнях виступили з доповідями «Голокост у Первомайську в роки  другої світової війни» (Оксана Дорошенко), «Особливості Голокосту та винищення єврейського населення на теренах Миколаївщини та Одещини у період окупації (1941 – 1944рр.) (Юрій Островершенко).

В доповідях було подано реальні свідчення тих людей, які пережили період окупації в Трансністрії і, брали безпосередню участь у порятунку, переховуванні євреїв від нацистів.

Анна Сизова в своїй доповіді акцентувала увагу присутніх на методиках викладання історії Голокосту в навчальних закладах та збереженні пам’яті про страшну трагедію для майбутніх поколінь. Завдяки електронним ресурсам, упорядкованим відеоматеріалам висвітлила роботу своїх учнів – екскурсоводів, які вчаться і навчають ровесників толерантному ставленню до представників інших народів, демонструють повагу до різноманіття релігій та культур.

За матеріалами конференції видано двотомник «Історичні мідраші Північного Причорномор’я» в друкарні «ШАМРАЙ». Для широкого ознайомлення двотомник передадуть до бібліотек та навчальних закладів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.